2. kolo extraligy neslyšících

02.12.2013 23:17
V neděli dne 1.12. se v Brně pod pořadatelem FbC Snakes Brno uskutečnilo 2. kolo Deaf ligy ve

florbale.  Zajímavostí tohoto kola bylo, že zápasy mezi FbC Snakes Brno - SKN Plzeň a FbC Kohouti

Olomouc – I.PSKN Praha se odehráli souběžně na velké sportovní hale VUT pod Palackým vrchem

v Brně. Zápasy začali v 10:00 a skončili ve 12:00.

Zápas mezi pořádajícím FbC Snakes Brno proti SKN Plzeň naznačoval v zajímavý zápas, protože

domácí tým Snakes měl po sobotním ligovém kole pod hlavičkou ČFBU co napravovat. Hlavně

obrana se měla v tomto zápase probudit. V první třetině, která skončila 4:2 vítězně pro domácí

poukazovala na to, že na začátku zápasu oba týmy hráli vyrovnanou partii a Plzeň díky dvěma

šťastným brankám držela na dohled domácímu týmu. Ve druhé třetině konečně Snakesácká obrana

probudila a dovolila Plzni vstřelit pouze jedinou branku. Snakesáci v této třetině zabrali na plný plyn

a tuto třetinu vyhráli 8:1. Do závěrečné třetiny nastupovali domácí s vysokým náskokem 12:3 a měli

si pohlídat klidný konec, ale nestalo se to tak. Poslední třetina byla ve znamení přestřelky na obou

stranách a fantastické zákroky obou brankářů. Třetí třetina skončila poměrem 6:5 pro domácí. Zároveň

kaňka této třetiny bylo zranění plzeňského hráče Ondřeje Vodičky, zraněné rameno po tvrdém souboji

od brněnského hráče Pavla Hořáka, rozhodčí přesto nevylučovali. Jménem týmu Snakes přejeme

Vodičkovi brzké uzdravení.

Nejlepším hráčem z týmu Snakes byl vyhlášen Murín Lukáš. Nejlepším hráčem z týmu Plzně byl

vyhlášen Crkovský Jan.

Ve vedlejší palubovce hráli Kohouti Olomouc proti I.PSKN Praha. V tomto zápase Kohouti

nastupovali jako favorité. První třetina ku překvapení všech skončila 2:2. Pražští florbalisté statečně

bojovali a možná spělo k překvapení kola. Ve druhé třetině Kohouti nastoupili s elánem a nedovolili

žádné překvapení a rozstříleli I.PSKN poměrem 5:0. Ve třetí třetině už I.PSKN vzdalo, nebojovalo a

Kohouti nastříleli dalších 6 branek. Konečný výsledek byl 13:2 pro Kohouti Olomouc.

Nejlepším hráčem z týmu Kohoutů byl vyhlášen Hartinger Tomáš. Nejlepším hráčem z týmu I.PSKN